Sign up for our weekly newsletter
  
See the latest newsletter

Entrance: 100,-   Time: 23:00    Facebook event

Friday March 3rd

Black Box:
H.O.S.H. (Diynamic Music/DE)
Tim Andresen (What Happens/Savoir Faire Musique)
Red Box: Paxton Fettel 'Nothing Stays The Same' Release
Paxton Fettel (Greta Cottage Workshop)
Onlyz (Greta Cottage Workshop/UK)
Ndjinn (Greta Cottage Workshop/DE)
Ryan Dank (LoveStomp)

Entrance: 80,-   Time: 23:00    Facebook event

Saturday March 4th

Black Box: Baum Records Night
Sascha Rydell (Baum Records/Fachwerk/DE)
Resoe (Baum Records/Echocord Records)
YWF (Baum Records/Freund der Familie)
Red Box:
Dan M
DJ Generic Sleeve

Entrance: 100,-   Time: 23:00    Facebook event

Friday March 10th

Black Box:
Efdemin (Dial/Naïf/Curle/DE)
Kenneth Christiansen (Echocord)
Kasper Marott (Oscillat Music)
Red Box: The Lazer Lounge
KGB (IS)
Løwenstein
Sexy Lazer (S&B/IS)

Entrance: 80,-   Time: 23:00    Facebook event

Saturday March 11th

Black Box:
Nils Noa (Troll Records/The Villa/NO)
Flip (Noir Music)
Red Box:
Camille Pincemin (FR)
Steen Kong

Entrance: 80,-   Time: 23:00    Facebook event

Friday March 17th

Black Box:
Marcel Fengler (IMF/Mote Evolver/DE)
Northern Structures (Sonic Groove)
Red Box: True Rotary Recordings
Elie Eidelman (Jack Off Records/Mensch/DE)
Joel Alter (True Rotary Recordings/SE)
Ena Cosovic (True Rotary Recordings)

Entrance: 100,-   Time: 23:00    Facebook event

Saturday March 18th

Black Box: What Happens
Darren Emerson (Detone/UK)
Tim Andresen (What Happens/Savoir Faire Musique)
Red Box:
The Hunts (Moist)
Bendix (Elektronisk Kærligheds Generator)

Entrance: 80,-   Time: 23:00    Facebook event

Friday March 24th

Black Box:
Bongo & Pusk (Tonkind/Compute Music)
Henri Matisse (Intec/Terminal M)
Skarn
Red Box:
Alin (KUNE/RO)
Ricq (KUNE)

Entrance: 80,-   Time: 23:00    Facebook event

Saturday March 25th

Black Box: Ectotherm showcase
Rune Bagge live (Ectotherm/Fast Forward)
Schacke (Ectotherm/Fast Forward)
Ibon (Ectotherm/Fast Forward/BunkerBauer)
Mama Snake (Ectotherm/Apeiron Crew)
Red Box: International Sun-Earth Explorer showcase
Ahu (Shahr Farang/Third Ear Recordings/IR)
Mikkel Ulriksen (International Sun-Earth Explorer)

Entrance: 100,-   Time: 23:00    Facebook event

Friday March 31st

Black Box:
Alex Niggemann (Aeon/DE)
Tim Andresen (What Happens/Savoir Faire Musique)
Red Box: Concealed Sounds
Martinez (Concealed Sounds/Minibar)
Vincent Kirk (Økologi/Berlin/DE)

Entrance: 80,-   Time: 23:00 

Saturday April 1st

Black Box:
Andy Hart (Voyage Recordings/AU)
Francis Inferno Orchestra (Superconscious/AU)
Paxton Fettel (Greta Cottage Workshop)
Red Box:
Joel Alter (True Rotary Recordings/SE)
Dimitrios K (iDEAL Recordings/SE)

Entrance: 80,-   Time: 23:00 

Friday April 7th

Black Box: The Lazer Lounge 3rd Birthday
Matt Karmil (PNN/SE)
Kasper Bjørke (HFN)
Sexy Lazer (IS)
Red Box: Into The Wild
Melokolektiv (Azzur/OFF Recordings/FR)
Nandu (Azzur/Rebirth)

Entrance: 80,-   Time: 23:00 

Saturday April 8th

Black Box:
Sailor & I (Skint Records/SE)
Primal (Just This/IS)
Red Box:
Klaus Boss
Daniel San
Steen Kong

Entrance: 100,-   Time: 23:00 

Wednesday April 12th

Black Box: Mark Knight - 'All Knight Long' Tour
Mark Knight (Toolroom/UK)
Red Box:
Cockwhore & Macho (Werk IT)
Mester Jakobsen (tech-nology)

    Time: 23:00 

Thursday April 13th

Black Box:
Yen Towers live (Posh Isolation)
Rune Bagge (Ectotherm/Forgotten Figures)
Kasper Melchior (Exile)
Osvald Lund Rønde (BunkerBauer/Fast Forward)
Red Box:
chill zone

Entrance: 100,-   Time: 23:00 

Friday April 14th

Black Box:
Cassy (Aus Music/Perlon/DE)
Kenneth Christiansen (Echocord)
MHM One (Shadow Hide You)
Red Box: Aspire Cph
Andi Müller live
Dragos Ilici (Aspire Cph/RO)